Pranie a starostlivosť o podprsenky

Každá žena chce, aby jej spodná bielizeň vydržala čo najdlhšie ako nová a mohla tak ulahodiť nášmu (a partnerovu) oku. Každodenné nosenie pod odevom a časté (a nesprávne) pranie spodného prádla však spôsobuje stratu jeho niektorých vlastností. Ak chceme udržať či už podprsenky alebo inú spodnú bielizeň čo najdlhšie v pôvodnom stave, je potrebné venovať jej zvýšenú pozornosť.

Kvalitná spodná bielizeň z jemných materiálov si zaslúži výnimočnú starostlivosť. Snáď najnáchylnejšie na poškodenie sú podprsenky, hlavne tie s kosticami. Nasledujúce rady však platia aj pre nohavičky, tangá, korzety a iné spodné prádlo.

Každý typ podprseniek vyžaduje odlišnú starostlivosť. Podprsenky s kosticami, vystužené podprsenky a push up-ky, ktoré sú vopred vytvarované a taktiež laserové podprsenky sa zvyknú poškodiť najčastejšie. Pred praním je vhodné podprsenku zapnúť na háčiky, aby nedošlo k zaháknutiu, a tak poškodeniu vytiahnutím nití z tkanín, najčastejšie čipiek. Podprsenky odporúčame prať ručne, a to v jemnom pracom prostriedku, šampóne, prípadne stačí použiť ekologické mydlo. Nepoužívajte agresívne pracie prostriedky, ktoré môžu poškodiť materiál a zdeformovať tak Vašu bielizeň. Najvhodnejším riešením starostlivosti o podprsenky je voda s neutrálnym PH.

Pranie v práčke môže byť taktiež šetrné za predpokladu, že použijeme špeciálny program na ručné pranie alebo na 30 stupňov. Niektoré podprsenky môžu zmeniť tvar pod vplyvom príliš horúcej vody, preto je vlažná alebo studená voda tým najlepším riešením. Spodnú bielizeň môžeme prať aj v špeciálnych textilných pracích vreckách, ktoré zabránia prípadnému vypadnutiu kostice a poškodeniu nielen bielizne, ale aj bubna práčky. Nezabudnite aj na farebné odlíšenie bielizne, aby nedošlo k ich zafarbeniu.

Žmýkanie podprseniek ani nie je potrebné, pretože väčšinou sú vyrobené z materiálov, ktoré rýchlo schnú. Ešte jedna chyba, ktorú robí väčšina žien je, že sušia bielizeň na ústrednom kúrení, nerobte to! :) Podprsenka sa môže zkrútiť, stratiť svoj pôvodný tvar alebo sa zraziť. Nechajte ich voľne vyschnúť na šnúre alebo na sušiaku pre bielizeň.

 

Beží na OpenCart • Slovenský preklad z OpenCart.sk LAJS.sk © 2024